Brętowo

Skład Rady Dzielnicy po wyborach (kadencja 2015-2019): 

Tadeusz LEKSYCKI (ponowny wybór do Rady) - przewodniczący Zarządu Dzielnicy,
Tomasz GAWŁAS - zastępca przewodniczącego Zarządu Dzielnicy (poprzednio: przewodniczący),
Iwona KONIECZNA (ponowny wybór do Rady; poprzednio z-ca przewodniczącego),
Zbigniew SOBIESZCZAŃSKI (ponowny wybór do Rady) - przewodniczący Rady,
Joanna HINZ,
Michał GUSS,
Aneta CHABROWSKA - członek Zarządu,
Grażyna WIELGUS (ponowny wybór do Rady),
Kamila SKALSKA - członek Zarządu,
Wacław ZIOMEK (ponowny wybór do Rady),
Krzysztof WICZKOWSKI,
Maciej FOTEK - zastępca przewodniczącego Rady,
Rajmund KOWALCZYK,
Józef MARZEC,
Bogusław CIEŚLIŃSKI


Mapa dzielnicy
Liczba mieszkańców: 7.664
- w tym pobyt stały: 7.562
Powierzchnia: 7,23 km²
Gęstość zaludnienia: 1.060 os./km²
Średni wiek mieszkańca:
Wykaz ulic: → tutaj

Rada dzielnicy w kadencji 2011-15:
Joanna Balawender, Kazimierz Cegłowski, Wanda Chorościn, Tomasz Gawłas, Iwona Konieczna, Elżbieta Krajnik, Krzysztof Kubera, Barbara Kurzawa, Tadeusz Leksycki, Barbara Serafin, Robert Skoblik, Zbigniew Sobieszczański, Hanna Walerowicz-Osipiak, Grażyna Wielgus, Wacław Ziomek

Liczba kandydatów w poprzednich wyborach: 25
Liczba kandydatów w wyborach 2015: 21
Liczba mandatów w radzie dzielnicy: 15


Kandydaci do Rady Dzielnicy 2015: 

Joanna HINZ - 40 lat, mężatka, troje dzieci. Zawodowo zajmuję się księgowością. Jestem mieszkanką dzielnicy Brętowo od 35 lat. Wiem jak wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia i jakie są potrzeby mieszkańców. m.in. poprawa jakości chodników i schodów, zwiększenie ilości miejsc parkingowych, naprawa i doposażenie placów zabaw, czystość i bezpieczeństwo. Wystarczy trochę chęci i zaangażowania. Jestem zwolenniczką czynnego wypoczynku. Prywatnie cenię sobie wartości i tradycje rodzinne.

Iwona KONIECZNA – żona i matka 8-letniej Rozalki. Studia ekonomiczne. Aktywny społecznik. Od 2011 radna Brętowa - wiceprzewodnicząca Zarządu Dzielnicy. Członek władz ogrodów działkowych. Jedna z liderek Gdańska Obywatelskiego w wyborach do Rady Miasta. Inicjatorka powstania na dzielnicy pierwszego przedszkola, współautorka 4 wygranych projektów budżetu obywatelskiego 2014-15 (chodniki, planowany plac rekreacyjny). Wnioskodawca skateparku i amfiteatru. Więcej: → facebook

Rajmund KOWALCZYK. Lat 42, absolwent Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu, magister, dyplomowany nauczyciel informatyki w szkole życia, pasjonat samorządności, amator kolarstwa górskiego. Będę m. in. skutecznie reprezentować interesy mieszkańców Matemblewa i Niedźwiednika przed urzędnikami miejskimi, zabiegać o poszanowanie terenów rekreacyjnych oraz o ochronę leśnej części naszej dzielnicy. Kontakt: e-mail. Więcej: → facebook

Józef MARZEC - radny I kadencji Rady Dzielnicy Brętowo (2007-2011). Aktywnie uczestniczy i pomaga w organizacji imprez masowych. Sponsor wielu wydarzeń na dzielnicy, społecznik, przedsiębiorca, współorganizator spotkań z mieszkańcami oraz festynów. Przedsiębiorca, wspólnie z żoną prowadzą sklep osiedlowy, dzieci dorosłe.

Kamila SKALSKA – 38 lat, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Chemia ze specjalizacją Ochrona Środowiska, przedsiębiorca. Mieszkanka Niedźwiednika od 9 lat. Żona i mama 3 dzieci. Moim priorytetem jest zapewnienie czystości i porządku w naszej dzielnicy, rewitalizacja terenów zielonych oraz zorganizowanie zajęć dodatkowych i świetlicowych dla dzieci z naszej dzielnicy. Radę widzę jako spójny i zgodny zespół rozwiązujący problemy mieszkańców dzielnicy Brętowo.

Witold SKRZEK, 40 lat. Mieszkaniec Niedźwiednika od 1982. Pamiętam jednopasmową Słowackiego, komunikację miejską „ogórkami”, Szkołę wielkości większej kamienicy. Na „strzelnicę” chodziło się zbierać jeżyny... Cieszę się z rozwoju, ale uważam, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Chciałbym, aby Brętowo było uporządkowane, spokojne i bezpieczne. Jako radny będę egzekwować od urzędników wypełnianie obowiązków, a przydzielony dzielnicy budżet wykorzystywać tak, aby mieszkało się nam jak najlepiej.

Zbigniew SOBIESZCZAŃSKI. Wiem, że niektórych dziwi to, że komuś chce się pracować społecznie na rzecz innych, często kosztem rodziny. U żony z tego powodu mam od dawna przechlapane. Nie będę tłumaczyć, dlaczego mimo statutowego zakończenia działalności Rady 16.01 br. nadal biegam po urzędach, by np. umożliwić godne życie wózkowiczowi, którego losem się przejąłem. Powiem wszystkim uczciwie: o swoje sprawy nie walczę tak stanowczo, jak o jego. Korzystajcie z wariatów, którym się chce.

Krzysztof Andrzej WICZKOWSKI - lat 41, żonaty, córka lat 14. Geodeta, absolwent Państwowych Szkół Budownictwa. 2009-15 w Radzie Rodziców ZKPiG nr 24 w Gdańsku. Organizator imprez, loterii, konkursów oraz zbiórek na rzecz Szkoły i świetlicy. Współorganizator festynów osiedlowych organizowanych przez Radę Dzielnicy. Prowadzi działalność gospodarczą. Mieszka przy ulicy Potokowej od 1973 roku. Swoje doświadczenie chętnie wykorzystam do działalności integracyjnej wśród mieszkańców.

Wacław ZIOMEK - prawnik, przez lata przedsiębiorca, radny I i II kadencji Rady Dzielnicy Brętowo, gdzie udzielał bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców, pomagał w redagowaniu pism do urzędów, w organizacji wielu imprez osiedlowych. Współorganizator spotkań w sprawie terenu przy PKM oraz drugiego wyjazdu z Brętowa. Zarządza wspólnotą mieszkaniową. Obecnie na emeryturze, prezes Koła Emerytów i Rencistów Policyjnych, organizator turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów. Żonaty, dwójka dorosłych synów.

Zachęcamy kandydatów do przesyłania notek o sobie! 


Wszyscy kandydaci:


Gdzie głosujemy?

2 komentarze:

  1. "Liczba kandydatów w poprzednich wyborach: 16".
    W rzeczywistości: 25. Największa liczba uzyskanych głosów: 609. Najmniejsza, dająca jeszcze miejsce w 15-osobowej Radzie - wówczas - Osiedla: 282. Uprawnionych do głosowania było 6.320 mieszkańców dzielnicy. Frekwencja wyniosła - uwaga! - 16,02848%, co w praktyce oznaczało, że raptem DWOJE GŁOSUJĄCYCH WIĘCEJ dało tę liczbę po przecinku, przynosząc Radzie, a tym samym wszystkim mieszkańcom dzielnicy w czasie całej kadencji dodatkowe ok. 50.000 zł na siłownię, chodniki, skwerki, parkingi, ławki, kosze na śmieci... Pamiętajcie o tym 22 marca i ruszcie się sprzed telewizorów i komputerów! Naprawdę dużo od nas zależy!

    OdpowiedzUsuń
  2. PS. Jak widzę, zamieszczony w pierwszym zdaniu cytat z pierwotnego opisu wyborów z 2011 roku stał się już nieaktualny. Administrator strony uwierzył mi i poprawił liczbę 16 na 25 :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.