Zagospodarowanie

W tym miejscu pojawi się serwis na temat inicjatyw i planów związanych z zagospodarowaniem przestrzennym Gdańska. Na razie zbieramy tutaj wyłącznie informacje o przyszłym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska - to będzie kluczowy dokument regulujący co, gdzie i w jaki sposób wolno będzie budować w Gdańsku. Na podstawie Studium tworzone są lokalne, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.

29 czerwca 2015
Ważny artykuł Krzysztofa Koprowskiego, Oblicza planowania przestrzennego w Gdańsku. Tekst dotyczy m.in. osób odpowiedzialnych za planowanie przestrzeni Gdańska.

Na zdjęciu jeden z bohaterów artykułu Wiesław Bielawski, wiceprezydent Gdańska, "wściekły, gdy ktoś wytyka mu błędy, przekonany o swojej nieomylności i wreszcie obrażający na praktycznie każdej konferencji wszystkich uczestników".

Artykuł na trojmiasto.pl: → tutaj.


24 czerwca 2015

Odbyła się konferencja, w trakcie której podsumowano dotychczasowe prace nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska. Zaprezentowano m.in. kluczowe rozbieżności dotyczące przyszłego rozwoju miasta - zdaniem zespołu pracującego nad Studium są to te dwa ze zdjęcia obok.

Relacja prasowa - Krzysztof Koprowski, 25 lat tworzenia wspólnej przestrzeni. Po debacie w ECS→ tutaj


6 maja-20 maja-10 czerwca 2015
Warsztaty dla mieszkańców w sprawach przyszłego zagospodarowania przestrzeni miasta (wszystkich dzielnic). Organizator: Biuro Rozwoju Gdańska.

10 czerwca 2015
Trzeci warsztat "Cele" - zapowiedź programu → tutaj
Pierwsza relacja (strona Urzędu Miejskiego) → tutaj
Druga relacja (strona Urzędu Miejskiego) → tutaj

20 maja 2015
Drugi warsztat "Wizje" - zapowiedź programu → tutaj
Relacja z drugiego warsztatu (strona Urzędu Miejskiego) → tutaj
Wyniki drugiego warsztatu (w tym wyniki głosowania) → tutaj

6 maja 2015
Tematy pierwszego warsztatu → tutaj.
Relacja (strona Urzędu Miejskiego) → tutaj.

6 maja 2015
Skład Rady Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska został uzupełniony o przedstawiciela rad dzielnic. Został nim Marian Menczykowski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Chełm. Notatka oraz przypomnienie zakresu działania Rady Studium na stronie Urzędu Miejskiego → tutaj.

29 kwietnia 2015 
W ECS odbyła się konferencja "Gdańsk w nowej perspektywie. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska". Wiceprezydent Gdańska określił dziennikarzy i społeczników jako niekompetentnych przeciwników lepszego miasta oraz zachwalał dość skompromitowane rozwiązania w rodzaju Nowej Wałowej czy planowanej w Brzeźnie budowie nadmiernie wysokich grodzonych apartamentowców. Poza tym - bez incydentów. 
Program na stronie Urzędu Miejskiego → tutaj.
Relacja na stronie Urzędu Miejskiego → tutaj.
Relacja video z konferencji (trzy części) dostępna → tutaj.
Relacja prasowa na trojmiasto.pl: K. Koprowski, "Trudny początek debaty o przyszłości przestrzeni w Gdańsku" → tutaj.

13 kwietnia 2015
Gdańsk jest brzydki - to nieoficjalny wniosek z drugiego spotkania Rady Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gdańska. Główny punktem spotkania był objazd wokół miasta, w ramach którego członkowie Rady zwiedzili sporo dzielnic, w których zwykle nie bywają. Rysunek i opis trasy oraz informacja na stronie Urzędu Miejskiego → tutaj.


3 marca 2015
Ukazała się ponowna informacja o powołaniu Rady Studium oraz o tym, że spotkała się ona na pierwszym posiedzeniu. Skład Rady i parę zdjęć jej członków  → tutaj.

27 lutego 2015.
Prezydent powołał Radę Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gdańska. Odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady. Wcześniej prezydent powiadomił radnych Miasta Gdańska o harmonogramie prac nad Studium. Informacja na stronie Urzędu Miejskiego → tutaj.


Obowiązujące Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska (z 2011 r.) dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Gdańska. Tam także poprzednia wersja Studium (z 2007 r.) Dokumenty dostępne → tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.